pondělí 13. srpna 2012

Ranmaru - projekt Freeform Challenge

Uzávěrka Freeform Challenge se nám prodloužila na 1. 8. ...

Konec napínání, přijde velké odhalení :-) Tak tady je - můj první freeform šperk - náhrdelník Ranmaru.

Výchozí směs korálků je vyfocena ve starším postu. Doplnila jsem k ní dřevěný filigrán, tyrkenitový oválek, pár mačkaných korálků a jednu vinutku. Pak taky u toho filigránu jsem dělala základní obšití TOHO z vlastních zásob. Materiálu mi zbylo jen málo malinko, možná z něj udělám nějaké easy náušičky k tomu náhrdelníku, ale zatím se mi fakt nechce.


Mám tady pár fotek z průběhu tvorby pro představu, jak pomalu to přibývalo. Ale je fakt, že to bylo spíš mojí lenností a dostatkem času na jeho realizaci. Kdyby byl býval deadline dřív, snažila bych se víc. Můj přistup byl spíše laxní :-) Některé korálkářky si svědomitě dělají před tvorbou návrhy, pečlivě třídí materiál... No a já si řekla - "Když freeform, tak freeform!" a na nějaké návrhy nebo přebírání soutěžní směsky se vykašlala. Prvně jsem obšila dřevěný filigrán, pak pár těch větších korálků a pak to zkusila prostě nablind nějak spojit. Držela jsem se tedy doporučení, které má Gi na svých stránkách - tj. rozšiřovat průběžně obě strany, aby byl výsledek aspoň plus mínus vyvážený a seděl dobře na krku.


Jaké budou další osudy Ranmaru? Prosté - budu ho nosit. Když ho u mě viděla kamarádka ještě v rozešitém stavu, líbil se jí a říkala, že až ho došiju, že by si ho koupila. Ale já ho neprodám. Nikdy neprodávám věci, na kterých se učím. Jednak jsou prostě první a tím jedinečné a tím mají pro mě citovou vazbu. Jednak přeci jen konkrétně u takového většího kousku si nejsem úplně jistá, co vydrží (šila jsem Superlonem AA a pořád mi něco říká, že jsem měla vzít D) a nerada bych, aby se na kamarádce rozsypal. Kdyby se to stalo mně, taky by mě to naštvalo, ale pořád lepší nas* já než smutná kamarádka.

Jo a galerii dalších soutěžních free šíleností najdete na Beadforu - tož kochejte se :-)

8 komentářů:

 1. Hi:

  Wonderful 'Freedom Challenge'.I love it-especially-'cause it's green:-)
  Best Greetings-Halinka-

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Halinka, thanks alot! The color scale was given for all the participants of the challenge ;-)

   Vymazat
 2. Hello Eva,
  your Freeform necklace is fantastic and the combination of colors are wonderful!!!,It´s also very interesting to see for myself how many of the individual elements of the necklace has been created.
  Best Greetings
  Marion

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marion, I am glad you like my work ;-)Thanks!

   Vymazat
 3. Ahoj Evi,
  myslím, že Ranmaru se Ti moc podařil.
  Alex.

  OdpovědětVymazat
 4. Alex, díky, jsem ráda, že se líbí!

  OdpovědětVymazat